25. dubna 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Toužíte být věčně mladá a krásná? Pak čtěte pozorně, co si denně dávají k jídlu nebo po jídle Marc Jacobs, Madonna či Kate Moss.

Superpotravina 1: ACAI je lahodné brazilské bobulovité ovoce chutnající jako mix bobulí s čokoládou. Uvnitř skýtá hojnost purpurového pigmentu, který z něj dělá přírodní energetickou bombu. Domorodé kmeny amazonské džungle jej používaly jako životabudič a zdroj sexuální energie. Kromě toho tahle bobulka pomáhá budovat silný imunitní systém. Poskytuje vyrovnaný zdroj bílkovin, sacharidů, zdravých tuků, plus je doslova nabitá prospěšnými mastnými kyselinami, vitaminy a minerály a je v ní mnohonásobně vyšší koncentrace antioxidantů než v jakémkoliv známém ovoci. A jak jistě víte, antioxidanty výrazně redukují projevy stárnutí, stresu a nepříznivého životního prostředí.

 

Superpotravina 2: GOJI je plodem kustovnice čínské, která se pěstuje v Tibetu a v Číně. Drobné podlouhlé oranžovorůžové bobulky jsou populárním tonikem a afrodiziakem! Jsou plné vitaminu C, B1, B2, betainu a aminokyselin, podporují imunitu a mají vysoké antioxidační účinky, díky kterým se výrazně zpomaluje stárnutí. Kde goji seženete? Ve většině obchodů s biopotravinami.