1. května 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
První máj, svátek všech zamilovaných se blíží. A láska prochází žaludkem. Proto spojte romantiku s gurmánstvím - na pikninku! Kam se vydat?

Zámek Loučeň

Zámecký park v okrese Nymburk ve Středních Čechách je dost rozsáhlý na to, abyste si tu ve stínu stromů našli svoje místečko. Pokud nechcete mít s přípravou dobrot a se sháněním koše starosti, stačí si tu dopředu, aspoň 24 hodin předem, na hotelové recepci objednat piknikový balíček, který obsahuje vstupné do parku a také piknikový koš, ve kterém najdete nejenom prosseco, domácí limonády, pastrami, ale i další dobroty. Po pikniku doporučujeme prohlídku zámku.

Pražský Petřín

K prvnímu máji toto místo neodmyslitelně patří – je plné dvojic a milenců. Louky pod dokvétajícími jabloněmi nabízí krásný výhled na Hradčany i celou Prahu. Doporučujeme se před piknikem zastavit jednu z nejlepších zmrzlin v Praze – na Újezdě v Agelatu. Třeba jasmínová rýže nebo mangový sorbet tu jsou dokonalé! Nebo si kávu a zákusek koupte ve vyhlášeném Café Savoy. Na Petřín si s sebou nezapomeňte vzít také deku.

Zámek Liblice

Krásný zámek Liblice je co by kamenem dohodil kousek od Mělníka. Upravená francouzská zahrada s fontánami a jezírkem nabízí pohled na celý zámek a také místa, kde budete jenom vy. Piknikových balíčků tady mají několik – například „Romantic“ s croissanty a lahodným salátem, „Exclusive“ s tortilami a čokoládovým dortem nebo „Spring Chickem“ s grilovaným kuřetem. A pokud byste piknik chtěli proložit i nějakou zábavou, můžete si na recepci zapůjčit pruty a zkusit chytat ryby v jezírku, zahrást si petangue nebo badminton, či kostky nebo různé deskové hry.