16. července 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Být silnou nezávislou ženou se v poslední době stalo oblíbenou mantrou, ale přemýšleli jste někdy nad tím, co to vlastně znamená?

Že jste singl? Ne, to rozhodně není podmínkou! Nebo se snad jedná o finanční nezávislost? Ano, ta může být součástí, ale jedná se spíše o stav mysli a vnitřní nastavení. Co dělají nezávislé ženy? Chtěli byste v budoucnu být jednou z nich? Inspirujte se 5 tipy, kterými se řídí nezávislé ženy a které vám pomůžou na cestě k vaší vlastní nezávislosti.

 Nebát se dělat věci sama

Taky poslední dobou vídáte nejen v kavárnách, ale i v restauracích, vinárnách nebo kinosálech samotné ženy? Vyrazit si ven sama už dávno není takovým stigmatem, jako to bývalo kdysi, naopak se to stalo bez nadsázky módou. Nebát se ukázat, že se umíte zabavit i sama, vychutnat si kávu, i když naproti vám zrovna nesedí kamarádka nebo přítel. Naučte se naplno si užívat čas, který trávíte sama se sebou. P. S. Všimli jste si, že na zmíněných místech potkáte hlavně samotné ženy, muže zas tak ne? Čím to asi bude?

Investovat do sebe

A nemyslíme tím finanční investice typu nové oblečení, značkové kabelky apod. Máme na mysli hlavně komodity, na které se nedá sáhnout, ale o to významnější jsou. Třeba seberozvoj a vzdělávání, zážitky, cestování, hýčkání se a rozmazlování (no dobře, občas udělá radost i nějaký ten nový kousek v šatníku nebo masáž) a především čas. Jaký čas? Sama pro sebe, pro přemýšlení, nicnedělání, čtení, vzdělávání se, bezcílné procházky, cvičení, procházky, klidné vypití kávy. Prostě cokoliv, o čem si říkáte, že to budete dělat, až budete mít víc času. Stačí si ho udělat. Dobrá rada nad zlato, že?

FU jetlag. 😴🕑✈️😫

A post shared by Paola Alberdi (@blankitinerary) on