28. září 2016
 | 
Foto: gettyimages.com
Ač se to na první pohled nemusí zdát, tihle lidi mají na svědomí to, jak dneska vnímáme vztahy a jaký chceme sex!

1. Coco Chanel

1883 – 1971

Co ta všechno v módě nevynalezla – sexy malé černé šaty. Legendární parfémy. Ale hlavně ženám začala dávat jasně najevo, že by měly být nezávislé, umět se o sebe postarat, stát na vlastních nohou a vyjadřovat tuhle svou nezávislost i skrze módu. Díky ní se ale do módy dostalo i opalování.
 

2. Darren Star

1961 – doposud

Carrie. Samantha. Miranda. Charlotte. A čekání na pana Božského!

Tak tyhle hrdinky známe samozřejmě díky spisovatelce Candace Bushnell. Ale kdyby nebylo producenta Darrena Stara, tak se z nich nikdy nestane takový kult, protože to on má na svědomí seriál Sex ve městě a jeho úspěch. A nejen ten. Daren je asi nejúspěšnější hollywoodský seriálový producent posledních let. Kromě Sexu ve městě díky němu vznikly i třeba seriály Melrose Place nebo Beverly Hills 90210 a pokračování 90210.

3. Frank Colton

1923 – 2003

Tak tomuhle pánovi vděčíme za vůbec první orální antikoncepci. Psal se rok 1953, když přišel se svými prvními antikoncepčními pilulkami. Od těch dnešních se ještě hodně lišily a měly i dost nežádoucích účinků, ale nastartoval se tak pokrok a začal se ve velkém vžívat termín "plánované rodičovství". Ženy si totiž najednou chtěly začít o svém mateřství samy rozhodovat.