12. dubna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Sluníčko pomalu nabírá na intenzitě a venku trávíme stále více času, vystavujeme pokožku paprskům, které ji mohou často velmi ublížit.

Spálení kůže, stárnutí pokožky, pigmentace… to jsou jen některé důsledky zanedbané sluneční péče. I když se o nebezpečí nadměrného slunění obecně ví, stále děláme chyby, které naší pokožce neprospívají. Jaké jsou ty nejčastější?

  • Používáte loňský opalovací krém

Na sluneční péči se nevyplatí šetřit, nevypotřebovaný opalovací krém z loňských let vám nezaručí dobrou ochranu pleti, naopak. Prošlý krém může způsobit vyrážky, začervenání pokožky a hlavně ji nemusí chránit tak dobře jako krém nový. Každý rok je dobré investovat do nové sluneční péče a nespoléhat se na staré zásoby.

  • Stejný opalovací krém na tělo i na obličej

Opalovací krémy byste měli mít minimálně dva, jeden na tělo a druhý na obličej. Opalovací krém na obličej obsahuje vyší ochranný faktor, který by měl začínat minimálně na čísle 30. Obličej je vystaven slunečním paprskům každý den a kůže na obličeji je jemnější. Proto si zaslouží speciální péči. My doporučujeme ASTRID SUN Hydratační mléko na opalování ve spreji OF 30 obsahuje systém fotostabilních UV filtrů, který spolehlivě chrání pokožku před škodlivými vlivy UVA a UVB záření. Složení obohacené o multivitaminový komplex (beta-karoten, vitaminy A, E, F) poskytuje aktivní antioxidační ochranu, chrání pokožku před předčasným stárnutím a napomáhá bezpečnějšímu opalování.

  • Podceňujeme sluníčko schované za mrakem

Spálit se můžete nejenom na přímém slunci, ale také ve stínu, pod slunečníkem, nebo dokonce za oknem auta. UV záření proniká i přes sklo nebo přes mraky.

  • Stačí se namazat 1x denně

To bohužel není pravda, mazat bychom se měli několikrát denně, hlavně, pokud jsme vystaveni přímému svitu slunce. Každý pobyt na slunci bez UV ochrany zvyšuje riziko rakoviny kůže a způsobuje další změny na pokožce.