29. října 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Jak mít ještě krásnější, výraznější a opticky větší oči? Stačí umět správně pracovat s očními stíny. Víme, čemu se vyvarovat:

Nepudrujete korektor

Nejprve použijete make-up, pak si zakryjete kruhy pod očima korektorem. Jenže ten je mastný a pokud pak začnete nanášet oční stíny, často se stane, že pigment ze stínů opadá a nalepí se právě na korektor. To pak jde jen velmi těžce dát pryč. Proto korektor ještě před nanášením stínů lehce zapudrujte transparentním pudrem. Zbytky stínů se nenalepí a snadno pak kousíčky barvy odstraníte jemným štětcem.

Nepoužíváte bázi pod oční stíny

Jestliže chcete, aby vám stíny vydržely celý den, neobtiskovaly se na horní víčko nebo nepadaly na pod oči, použijte jako první podkladovou bázi pod stíny, která zaručí, že i velmi třpytivé stíny zůstanou jen svém místě. Pokud chcete opravdu trvanlivé líčení, stíny ještě nakonec přestříkejte fixačním sprejem na make-up.

Používáte příliš mnoho stínů pod spodním víčkem

Oční stíny opticky dokáží otevřít a zvětšit oči. Když však nanesete příliš mnoho barvy pod spodní víčko, budete vypadat unaveně a smutně. Na spodním víčku s barvou šetřete a spíše zvýrazněte jen vnější koutek oka, velmi tenkým štětečkem.