19. července 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, Garnier
Všechny toužíme po dlouhé husté hřívě, ale málokomu byla nadělena od přírody. To, co často vidíme v televizi a reklamách jsou šikovné ruce kadeřníků a také vlasové příčesy. I tak nemusíte zoufat! Přečtěte si 5 tipů, jak dodat objem i těm nejjemnějším vlasům.
  1. Použijte správný šampon a kondicionér

Prvním krokem k objemné hřívě je mytí vlasů za použití posilujících produktů, které vyčistí vlasy od kořínků až ke konečkům (včetně vlasové pokožky) a současně hydratují konečky. Novinka Fructis Coconut Water od Garnier ve svém složení obsahuje kokosovou vodu, chutnou tekutinu, bohatou na celou řadu minerálních látek.

  1. Sáhněte po tužidle

Pokud jste se až dosud vyhýbala tužidlu, děláte velkou chybu, je totiž klíčovým produktem k dosažení dlouhotrvajícího objemu. Díky speciálnímu složení pomáhá nadzvednout vlasové kořínky a dodává tak vlasům požadovaný tvar.

  1. Vyzkoušejte difuzér

Difuzér je speciální nástavec na fén na vlasy, který je primárně určen ke zkrocení vlnitých a kudrnatých vlasů. Skvěle ale poslouží také v případě, kdy chcete vlasům dodat objem. Částečně uschlé vlasy dosušte v předklonu tak, že budete difuzérem přejíždět krouživými pohyby po pokožce. Konce můžete na závěr dorovnat za pomoci kulatého kartáče.

  1. Méně je více

S ostatními stylingovými produkty to nepřehánějte, mohly by zbytečně vlasy zatěžovat. Pokud se vám zdají jednotlivá vlákna suchá, naneste do jejich konců trochu olejíčku nebo séra. Stejně tak je to s mytím vlasů a jejich česáním, obojí může při častém opakování vést k větší produkci kožního mazu.

  1. Pravidelně zastřihujte

Vlastností jemných vlasů je, že nedrží příliš dobře svůj tvar a čím jsou delší, tím je náročnější dosáhnout jejich objemu. Neznamená to, že byste se musela hned ostříhat na krátko, ale poraďte se se svou kadeřnicí a nechte si vlasy sestříhat do takového účesu, který podpoří jejich objem.