16. dubna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Chystáte se do posilovny nebo na lekci jógy? Poradíme vám, co by nikdy nemělo chybět ve vaší sportovní tašce.

Čistá voda

Stalo se vám někdy, že jste šla na lekci fitboxu a po prvních 10 minutách jste si uvědomila, že s sebou nemáte vodu? Pokud ano, jistě víte, jak je pitný režim při cvičení důležitý. Po několika minutách cvičení se tělo začne zahřívat a vylučovat pot, a proto je důležité mu průběžně dodávat tekutiny. Nejlepší je při cvičení čistá voda, případně při náročném výkonu také iontový nápoj.

Ručník

Ať už se chystáte do posilovny nebo na jednu z lekcí, přibalte si s sebou ručník. Poslouží vám nejen k otírání obličeje či rukou, ale můžete ho použít také jako podložku nebo dokonce cvičební pomůcku. Nejlepší je ručník z mikrovlákna, který má skvělé savé schopnosti, ale zároveň rychle schne.

Balzám na rty

Není nic horšího než suché, popraskané rty. Suchý vzduch v posilovně může být jedním z příčin vysušených rtů, proto noste balzám vždy při sobě a aplikujte ho před cvičením a také hned jak docvičíte. Ideální jsou hydratační balzámy s bohatým složením nebo vazelína, které na rtech vydrží nejdéle.

Deodorant

Důvody, proč byste ho měla mít u sebe při každém cvičení, nemusíme vysvětlovat. Vyzkoušejte jeden z deodorantů s obsahem přírodního absorpčního minerálu vulkanického původu od Garnier, který účinně chrání pokožku podpaží před nepříjemným zápachem, nadměrným potem a  podrážděním. Díky speciálnímu složení deodorantů se nemusíte obávat vzniku bílých či žlutých skvrn na vašem oblíbeném oblečení.

Sluchátka

Jestliže se chystáte na běhací pás nebo rotoped, pusťte si do sluchátek svou oblíbenou hudbu, která vám dodá energii a motivaci. V obchodech se sportovní výbavou můžete zakoupit speciální sluchátka, která jsou uzpůsobena sportovním výkonům, ale pro začátek si vystačíte i s těmi klasickými.