6. března 2017
 | 
Foto: Shutterstock
Většina přípravků pro péči i úpravu kadeři by se neměla potkat s kůží hlavy.

A to včetně šamponu! Jejich složení je totiž umícháno tak, aby prospívalo loknám a z pokožky jen zbytečně vymývají přirozený maz a tím jí škodí.

Co je dobré pro vlasy, nemusí být dobré pro vaši kůži. Jak ji tedy nejlépe ochránit? Zkuste si svůj omývač naředit vodou, aby nepůsobil na pokožku tak agresivně. Buď vám poslouží obyčejná sklenička nebo si u svého kadeřníka můžete koupit lahvičku na ředění šamponů, na které je vyznačena i stupnice, v jakém poměru byste měla tekutiny smíchat (přibližně 30 ml vody a 4 ml šamponu, pro delší a hustší vlasy dejte dvojnásobek). Jen se musíte smířit s tím, že pěna nebude tak bohatá.

Náš TIP: Pokud máte příliš citlivou pokožku hlavy, zkuste šetrný přípravek, který její rozbouření zklidní, třeba šampon KÉRASTASE Spécifique. Hydratuje a čistí pokožku. Šampon je hypoalergenní a neobsahuje silikony. Viditelný výsledek už po prvním použití, vlasy se tak rychle nemastí, jsou přirozeně lesklé a na dotek hebké. Celá řada Kérastase Spécifique je určena na specifické problémy pokožky hlavy a vlasů jako jsou citlivost, suchá a svědivá pokožka hlavy, lupy, padající vlasy nebo mastné kořínky.