9. února 2017
 | 
Foto: Shutterstock
Tenhle multifunkční trénink vám dokonale vyladí formu a zpevní tělo.

Pravidla božské sestavy:

Aby byla účinná, věnujte se jí třikrát týdně – každou lekci ideálně proložte jednodenní pauzou. Na každý cvik si vyhraďte minutu a provádějte ho pořád dokola. Jakmile projedete všechny, šedesát vteřin odpočívejte. A pak se pusťte do druhého kola (ze čtyř).

1. Správná vlna
Zaujměte stoj rozkročný – na šířku boků, paže nechte volně podél těla. Švihem se předkloňte a zapřete rukama o zem. Potom odskočte dozadu a narovnejte záda. Pokrčte paže a držte tělo v jedné linii. Ruce pro změnu propněte a udělejte skok dopředu. Narovnejte trup do výchozí vzpřímené pozice a přitom vyskočte. Navíc propněte paže za hlavu.

Zahřejte se: Než se pustíte do samotného cvičení, pět minut se protahujte. Vyzkoušejte kopy do výšky, rozvlňte boky na svižnou muziku, kružte pažemi nebo protahujte záda na všech čtyřech.

2. Blaho pro ruce
Roztáhněte nohy na šířku ramen, levou pak vykročte dopředu, pravá jde dozadu. Pokrčte ruce, prsty schovejte do pěstí a držte je v úrovni brady. Poté vystrčte levý bok, vyšvihněte levou paži a udeřte do imaginárního boxovacího pytle – ten si představujte v úrovni svého ramene. Levou pěst pak vraťte do výchozí pozice a pohyb zopakujte s pravou paží. Pokračujte a měňte ruce.

Bleskový zápřah: Na cvičení nezapomínejte ani v době, kdy zrovna neposilujete. Veslujte, sedněte na kolo nebo si jděte zaběhat. Stačí zdolat kilometr po svých nebo pět na kole. Vaše tělo by si mělo zvykat na neustálé spalování kalorií.