17. září 2016
 | 
I letos kadeřník Honza Kořínek připravil svou vlastní autorkou kolekci účesů, střihů a barev pro období podzimu a zimy.

Tentokrát jeho kolekce nese název happiness, česky tedy štěstí. 

„Název vznikl, dá se říci náhodou, když jsem totiž viděl návrh videa z focení, řekl jsem si – to je ale jako reklama na štěstí – a ono se to ujalo,“ usmívá se oblíbený kadeřník. Happiness neboli šestí ale propojuje i tváře této kolekce. „Podzim a zimou máme snad všichni spojené asi jedno z nejhezčích období roku a to Vánoce – rodina – štěstí. To ale není všechno – tentokráte jsme ke spolupráci oslovili tři ženy – i ty spojuje štěstí. Mají krásná dítka, která naplňují jejich život právě štěstím,“ vysvětluje autor kolekce happiness Honza Kořínek.

Kolekce happiness se rozděluje na tři pomyslné části – probarvení vlasů, střihy a extravagantní účesy. „Se všemi modelkami jsme se domluvili a mohli jsme jim vytvořit barevné trendy, které letošní podzim a zima přináší. Asi nejvýraznější v celé kolekci je tmavě měděná barva, kterou vynesla Lucie Nachtigallová. Podzim a tony do měděna, červena a celkově teplejších tonů jsou klasikou, která nikdy nezklame. Po létě všechny ženy touží po tom, být jiné, trochu se změnit a vyšisované vlasy oživit zajímavějšími barvami,“ popisuje Honza Kořínek.

Zároveň ale dodává, že letošní rok přináší ve vlně ze zahraničí i nový trend v blond odstínech. „Není zcela obvyklé kombinovat na jedné klientce teplé a studené blond odstíny. Tato vlna k nám ale putuje ze zahraničí a myslím si, že to není vůbec špatné, takové probarvení jsme udělali na Michaele Sejnové a kovové proužky ve zlatavém tonu blond vypadají skvěle,“ říká oblíbený kadeřník. Podle Honzy Kořínka se do hry vrací melíry a jejich sláva prý zdaleka není u konce, tak jak by se mohlo zdát.

„Často se mluví o tom, že melíry už nejsou moderní. Já si to nemyslím, jde podle mne jen o to, jak melír vypadá a jak se ho naučíte kombinovat s dalšími postupy a technikami. Na Báře Polákové jsme se snažili ukázat, že i blond melíry mohou vypadat přirozeně, vlasy jsou stále lesklé zdravé a působí šmrncovně. Jen je potřeba zvolit tu správnou techniku melírování a případného tónování vlasů,“ vysvětluje Honza Kořínek.