10. července 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Milujete čarodějnickou filmovou i knižní sérii o brýlatém chlapci s jizvou na čele? A víte, že se můžete vydat po jeho stopách?

Stačí vyrazit na dovolenou do Velké Británie a připravit si seznam míst. Protože jich není zrovna málo, připravili jsme si pro vás takovou kratší sérii. Dalším na řadě je již pátý díl nazvaný Harry Potter a Fénixův řád, který se hodně odehrává i mimo filmové Bradavice. Těšte se na další várku super míst, která jako fanoušek potterovské ságy určitě oceníte.

Sídlo Fénixova řádu na Grimmauldově náměstí 12, Claremont Square, Londýn

Dům na Grimmauldově náměstí 12 je pro obyčejné mudly neviditelný, navíc ho najde pouze kouzelník, kterému o něm řekl strážce tajemství nebo mu dal papírek. Harryho, Rona a Hermionu sem zavede Pošuk Moody a odhalí jim tak sídlo Fénixova řádu, jehož smyslem je bojovat s Pánem zla. Tohle místo se nachází kousek od nádraží King´s Cross, kde pro změnu najdete nástupiště 9 ¾. Takže si můžete udělat takový příjemný Harry Potter tour den. Na mapě ho najdete pod jménem Claremont Square.

Ministerstvo kouzel, Great Scotland Yard, Londýn

Ministerstvo kouzel hraje v pátém díle Harryho Pottera klíčovou roli! Právě tady je ukrytá důležitá věštba, po níž touží Lord Voldemort. Filmaři zvolili jako sídlo ministerstva bývalou budovu Scotland Yardu, bezpečnostního orgánu pro Velký Londýn. Tahle budova tak pamatuje třeba vyšetřování zločinů sériového vraha Jacka Rozparovače. Najdete ho v ulici Great Scotland Yard, jen kousek od známého náměstí Trafalgar Square.

Flashback scény Harryho, Blenheim palace, Oxfordshire

Scény se vzpomínkami na Harryho otce, jak trýznil mladého Severuse Snapa, se točily v areálu zámku Blenheim palace v Oxfordshiru. Tohle impozantní a krásné panství je domovem vévody z Marlborough a také rodištěm sira Winstona Churchilla! Za návštěvu tedy stojí i v případě, že nejste zas takové fanynky kouzelnické ságy. Dostanete se sem pohodlně autobusem ze světoznámého univerzitního města Oxford, které se také stalo kulisami několika scén z Harryho Pottera.