26. září 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Dejte si do těla, budete nadšená vy i váš mazlík!

Jestli doma nemáte zrovna „gaučáka“, který nejvíc ocení polehávání v lenošce, určitě už vás napadlo, jak svému pejskovi dopřát více zábavy. Každodenní procházky jsou fajn, ale chtělo by to něco nového, že? Tak mrkněte na tipy, které jsme dali dohromady společně se zkušenými chovateli!

Coursing

Miluje váš čtyřnohý kamarád lov a ze všeho nejradši pronásleduje sousedovic kočky? Možná je na čase nabídnout mu bezpečnou náhradu. Při coursingu na dráze sviští návnada tažená navijákem. A pejsci se snaží, seč jim síly stačí, aby ji polapili. Posilují svaly, kardiovaskulární systém, dokonce rozvíjí svoji inteligenci. Ideální pro chrty a lovecká plemena. Nezapomeňte na vitaminy pro sportující psy!

Agility

Určitě i ve svém okolí najdete cvičiště, které vám nabídne spoustu prolézaček, překážek a kladin. Když budete cvičit pravidelně a necháte se vést zkušeným trenérem, třeba to dotáhnete až na mistrovství! Legrace zaručena pro páníčky i pejsky, určitě se ale zásobte množstvím pamlsků. Pokud si chcete agility vyzkoušet jen doma na zahradě, klidně můžete – třeba s touto agility startovací sadou.