7. května 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Facebook, Instagram, Twitter…Hezké fotky na nich jsou naše vizitka. Jak to udělat, abychom na nich měli o pár kilo méně?

Světlo

Pokud se známých a úspěšných blogerek zeptáte, co je pro dobrou fotku tím nejdůležitějším, většina z nich vám odpoví, že trik je ve správném světle. A je to pravda – nesprávné nasvícení totiž dokáže odhalit každý špíček a záhyb na těle. A to nechceme! Ideální na focení je měkké, teplé, přirozené venkovní světlo. To je většinou to ranní nebo podvečerní, kdy slunce vychází nebo zapadá a sluneční paprsky jsou rozptýlené. Teď v zimě je sice slunce poskrovnu, ale na horách se s ním určitě setkáte. Nikdy se nefoťte na přímém slunci – ostré stíny kila zdůrazňují.

Oblečení

Nesprávný styling dokáže zničit sebelepší fotku. Pokud chcete opticky ubrat několik kilo, volte tmavé barvy: černou, tmavě modrou, temně zelenou, vínovou. Zapomeňte na vzory a horizontální proužky, ty zmohutňují a opticky rozšiřují a pro fotografii to platí dvojnásobně! Myslete na to, že v jednoduchosti je krása – i ve střihu. Takže žádné volánky, výrazné mašle a podobně. Oblečení by nemělo být úplně na tělo, avšak mělo by chytře zakrýt to, co být vidět nemá. Velmi dobře vypadá, pokud pas působí z celého těla nejštíhleji – opticky to skvěle zvládne pásek.