3. srpna 2018
 | 
Foto: Klorane
Voňavá a pečující soutěž jen pro vás!

Amazonie, pokladnice světové biodiverzity, ukrývá více než 16 000 odlišných rostlinných druhů. Mezi nimi je jeden, který se právem pyšní označením «klenot pralesa» – v portugalštině «a joia da floresta»: Cupuaçu. Brazilci jej tolik milují, protože již od nepaměti vědí, jak jsou jeho plody výjimečné. Za jeho jménem (vyslovuje se kupuasu) se skrývá gigant, jakého dokázala zplodit jen úchvatná Amazonie. Vše, co cupuaçu obsahuje, je úžasné: stromy dorůstající do výšky až 20 metrů nesou obrovské hnědé plody, které mohou vážit až 4 kilogramy. Tyto plody připomínající kakao ukrývají šťavnatou a voňavou dužinu, ze které se vyrábí džusy, sorbety, želé nebo zákusky, do kterých jsou Brazilci od nepaměti blázni. Kromě této dužiny cupuaçu ukrývá jádra s léčivými a kosmetickými vlastnostmi. A protože se z cupuaçu využívá každičká část, usušená kůra stromů je velmi účinné hnojivo.

Vraťme se ale k jádrům cupuaçu. Lisováním za studena se z nich získává máslo bohaté na mastné kyseliny omega-6 a omega-9 a kyselinu arachidovou a behenovou, které zanechávají na povrchu kůže ochranný film zamezující ztrátě vody. Díky tomuto jedinečnému složení je tak dokonce 1,5 x výživnější než slavné bambucké máslo (karité)*. Máslo cupuaçu je hlavní aktivní látkou nové řady přípravků péče o tělo francouzské značky Klorane které jsou k dostání v lékárnách.

Součástí nové řady jsou 4 kolekce sprchových gelů a tělových mlék pro výživu a 24 h hydrataci všech typů pokožky. Nevyšší obsah bio másla cupuaçu má kolekce „Květy cupuaçu“. Je tedy ideální pro intenzivní výživu suché až velmi suché kůže. Další 3 kolekce s vůní „květy ibišku“, extrakt z yuzu“ a „listy fíkovníku“ jsou pak vhodné pro každý typ pokožky.

Sprchové gely mají bioodbouratelné složení a tělová mléka mají 96 – 97 % složek přírodního původu. Potěší vás i obaly šetrné k životnímu prostředí.

*Test v laboratorních podmínkách.

Soutěžní otázka:

Napiště nám o kolik je BIOmáslo cupuaçu je výživnější něž bambucké máslo? A jak o svou pokožku nejčastěji pečujete?

A) 3x
B) 1,5x
C) 2x

Tři z vás, které odpoví správě a nejoroginálněji, odměníme řadou sprchového gelu a tělového mléka Klorane s bio máslem cupuaçu v hodnotě 398 Kč.

Na vaše odpovědi se těšíme do 20. srpna 2018. 

 

Vybráním tohoto políčka souhlasím ve smyslu zákona o některých službách informační společnosti s tím, že Bauer Media Praha, s. r. o. a Bauer Media CZ (případně jiná společnost pořádající tuto soutěž) bude oprávněna na můj email zasílat jakékoli e-mailové zprávy, obsahující informace o novinkách a o produktech třetích osob. Bauer Media Praha, s. r. o. a Bauer Media CZ (případně jiná společnost pořádající tuto soutěž) neposkytne informace žádné třetí straně. Pravidla soutěže zde.