8. srpna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Tuhle skvělou knihu od Kuby Ference o českém stylu musíte mít!

Kuba Feranec vyrůstal ve Vsetíně a po střední škole zamířil do Prahy. Od dětství se věnoval fotografování a svůj profesní život zasvětil módě. Procestoval snad všechny evropské metropole a navštěvuje významné Fashion Weeky, kde fotí street style. Pracoval pro blogy, média a časopisy, např. Czech Check Fashion, TopFashion, Zoot, Ema a řadu dalších. V módní branži se věnuje také produkci, PR a poskytuje konzultace českým značkám a designérům. Založil projekt Pop Up Gentleman, jako PR manager se podílel na propagaci české značky piva Aurosa , produkuje a vytváří pořad mapující českou módní scénu Style Guide Show a spolupracuje s módním konceptem Fresh Labels. A také je autorem jedinečné knihy o street stylu v České republice – Because of Fashion.

Because of Fashion představuje na 280 inspirativních osobností a influencerů ze světa módy, kultury, sportu, umění i médií. Karolína Kůrková, Jakub Polanka, Andrea Běhounková, Vladimír 518, Emma Smetana, Pasta Oner, Jana Plodková, Denisa Rosolová, Barbora Nesvadbová, Lukáš Hejlík, Teri Blitzen, Tomáš Třeštík – jde jen o malý zlomek osobností zastoupených v knize fotografií a citátem či mottem souvisejícím s jejich osobitým vztahem k módě.

Unikátní fotografická publikace Because of Fashion však není pouhým souborem fotek a citátu. A není ani sbírkou celebrit. Je to kniha těch, kteří svým stylem ovlivňují ostatní a styl sami vytváří. Fotografické části předchází část textová, v níž se autor dotýká především fenoménu módy a definuje také styl Čechů. Kuba Feranec se v knize módou zabývá i v teoretické rovině. K tomu si přizval na pomoc Michala Vaníčka, který se dlouhodobě zabývá českým uměním a architekturou 19. a 20. století, teorií a historií módy a designu.

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA

Jaké oblečení nejraději nosíte a proč?

 

Pro čtyři z vás, které nejoriginálněji odpoví na soutěžní otázku odměníme knihou Because of Fashion v hodnotě 449 Kč.

Na vaše odpovědi se těšíme do 18. srpna.

 

Vybráním tohoto políčka souhlasím ve smyslu zákona o některých službách informační společnosti s tím, že Bauer Media Praha, s. r. o. a Bauer Media CZ (případně jiná společnost pořádající tuto soutěž) bude oprávněna na můj email zasílat jakékoli e-mailové zprávy, obsahující informace o novinkách a o produktech třetích osob. Bauer Media Praha, s. r. o. a Bauer Media CZ (případně jiná společnost pořádající tuto soutěž) neposkytne informace žádné třetí straně. Pravidla soutěže zde.