17. srpna 2017
 | 
Foto: Shutterstock
Líbání je super, hlavně když se líbáte s někým, koho milujete!

Pokud zrovna při líbání nepřenesete na protějšek (nebo on na vás) nějakou nemoc, je tahle příjemná činnost pro lidské tělo velmi prospěšná. Přečtěte si hned 6 pozitivních důsledků líbání!

1) Povzbuzení imunity

V lidských ústech najdeme více než 700 různých druhů bakterií. Při výměně slin během líbání dochází k výměně bakterií mezi vámi a vaše tělo získává některé nové. Pokud si myslíte, že to je negativní, jste na omylu. Množství lékařských studií prokázalo, že časté líbání a rozmanité nové bakterie pomáhají zlepšit zdraví. Hlavně proto, že aktivují imunitní systém a zajistí jeho lepší reakce. Kolik bakterií se přenese během jeho francouzského líbání? Podle vědců jdou čísla do desítek milionů!

2) Odbourání stresu

To dává smysl, že? Pokud zrovna u líbání nejste ve stresu, že vás někdo uvidí, většinou se krásně uvolníte a tahle krásná činnost vám pomůže snížit hladinu stresového hormonu kortizolu. Naopak zvyšuje hladinu serotoninu, látky, která udržuje rovnovážnou hladinu v mozku. Během líbání se také do těla vylučuje tzv. hormon lásky, oxytocin. Zázračná látka, která zajistí pocit klidu, bezpečí, a sounáležitosti s druhou osobou.Nejvíce se oxytocin vylučuje při orgasmu, během nejrůznějšího typu dotyků či mazlení však jeho hladina také velmi stoupá.

Čtěte také: 20 radostných zajímavostí o sexu

3) Snížení krevního tlaku

Jedním z dalších neoddiskutovatelných faktů je také to, že líbání způsobuj prokrvení rtů, které obsahují velké množství krevních cév. Dochází ke zlepšení průtoku krve v těle, k životně důležitým orgánům. Na krevní tlak má také vliv hormon kortizol. Jeho hladina, jak jsme už psali v bodě dva, během líbání klesá, a tak se snižuje kromě stresu také krevní tlak.