27. srpna 2017
 | 
Foto: Gettyimages
Až příště na svého milého vrhnete hluboký pohled, všimněte si barvy jeho očí. Nejpravděpodobněji má modré či hnědé duhovky. Za jiné zbarvení, třeba oříškové, černé či šedé, může rozdílné množství pigmentu.

Výzkumy navíc dokazují, že se barva očí pojí s konkrétními povahovými vlastnostmi. Stačí jedno omrknutí a hned zjistíte, co je zač!

Modrá

Tahle barva bývá spojována s nevinností, ale nenechte se zmást, i z modrookého andílka se může vyklubat nechutný mizera! Ať už má oči modré jako nebe, pomněnky nebo moře, nejspíš je pěkně hravý a rád flirtuje. A čím tmavší duhovky váš přítel vlastní, tím je vášnivější a citlivější. Muži se světle modrýma očima zase bývají lepší stratégové než ti s temně modrýma.

Válejí v golfu, šachách, biliáru a dalších aktivitách, u kterých je potřeba myslet strategicky a plánovat každý krok. V každém případě, jestli váš partner tráví hodně času venku, dohlédněte, aby používal krém s ochranným faktorem. Na Coloradské univerzitě totiž zjistili, že u lidí s modrýma očima hrozí vyšší riziko rakoviny kůže.