13. srpna 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Co dělat, aby váš vztah nechátral? K udržení dobrého partnerství stačí opravdu málo...

1. Nevzdávejte se společných chvilek jen proto, že jsou krátké. Přivstaňte si o půl hodinky a dojděte si vedle do kavárny na ranní kávu. Doprovoďte před cestou do práce partnera ke stánku s novinami nebo se spolu aspoň projděte za roh pro čerstvé croissanty.
Čas: patnáct minut týdně.

 

2. Dotýkejte se a objímejte co nejčastěji. Při loučení a vítání se místo „brejden“ půl minutky podržte v náručí. Další půl minutku najdete pod zahřátou peřinkou po probuzení a před spaním. Neodbývejte tělesný kontakt jen proto, že už to spolu táhnete patnáctou sezonu.
Čas: dvě minuty denně.

 

3. Pokud jste už v sladkém limbu, když se váš partner vrací z práce, připomeňte mu, že tu jste, něčím víc než cedulkou „Večeři máš v troubě, troubo“. Necháte-li mu občas na stole láhev jeho oblíbeného vína, strčíte mu do kapsy županu nejmilejší doutník s lístkem „Odpočiň si, lásko“ nebo mu jednou za čas schováte v přihrádce auta milované bonbony dětství, říkáte tím něco velmi důležitého: Nevídáme se tak často, ale myslím na tebe! Dělejte podobné drobnůstky nenápadně a nechtějte po něm, aby vám druhý den skládal ódy. V hloubi duše bude vědět, že někomu na něm záleží. A že tím někým jste právě vy.
Čas: deset minut týdně.