20. října 2017
 | 
Foto: shutterstock.com
Mohou orgasmus předstírat? A co při něm vlastně cítí, že někteří řvou jako lvi?

Dvojí hra

Ještě chvíli zůstaneme ve světě fantazie. Představte si, že je skoro půlnoc a vy jako malý pavouček visící u stropu sledujete pár. Ona sedí schoulená na posteli, on nervózně přešlapuje po pokoji. Obviňuje ji. Že ho nemiluje. Že myslí na jiného. Že má určitě milence. A to jen pro to, že nemohla být „hotová“. Střih. Situace je opačná. To on nedosáhl orgasmu. Oba leží v objetí a usínají. To se přece může stát…

Tyhle dvě modelové situace sice až příliš černobíle popisují rozdíl mezi tím, jak důležité je ukojit partnera pro ženy a jak pro muže, ale v podstatě to tak skutečně je. Není se pak proč divit výsledkům ankety, která se uskutečnila v předvečer zahájení erotického festivalu ve Velké Británii a které se odhodlalo zúčastnit dva a půl tisíce mužů a žen. Odpovídali na otázku, zda někdy předstírali orgasmus. Přiznaly se téměř tři pětiny žen.

A muži? Tuto malou nevinnou lež si dopřálo jen dvacet tři procent z nich.

Předstírání mužského orgasmu není tak běžné, muži opravdu nemají důvod to dělat. Navíc se většina z nich za to, že ho neměla, nestydí nebo se cítí být natolik nad věcí, že to prostě přiznají s tím, že nejsou ve formě. Sharon Stone kdysi prohlásila: „My ženy občas předstíráme orgasmus, muži celý vztah.“ Dokonale tak odhalila podstatu věci: pro muže je kamuflování neexistujícího orgasmu stejně náročné jako pro nás ženy předstírání vztahu, který nám nemá co dát. Neumíme se tvářit, že nás muž baví, když to tak není – zato dokážeme přesvědčivě sehrát maximální vzrušení korunované orgasmem.

 

Může to být i jinak

Některé ženy jsou přesvědčeny, že muži mohou orgasmus předstírat dost nesnadno, protože ho vždy doprovází ejakulace. Orgasmus a ejakulace z fyziologického hlediska ovšem není totéž, přestože se časově shodují. Muži, kteří se zabývají tantrickou jógou zaměrenou na sexualitu, dokážou svoji ejakulaci ovládat a prožít tak několik orgasmů bez ní. A také je prý důležitější „cesta“ než „cíl“ – říkají se sympatickým nadhledem.