17. března 2017
 | 
Foto: Shutterstock
Milování lidstvo zdaleka nemá jen kvůli reprodukci a potěšení. Prospívá i zdraví a kráse. Jak?

Dlouhodobé studie, zabývající se vlivem sexu na lidské zdra­ví, hovoří výmluv­ně. Sex má zelenou, prospívá tělu hned v několika směrech. Tady je deset jeho nejdůležitějších přínosů pro zdraví.

Lék na mírné deprese
Při sexu se uvolňují do těla hormony štěstí – endorfiny, které zaplaší mírné deprese nebo pocity skleslosti. Studie prokázaly, že rovnováha tělesného a emocionálního zdraví člověka je na spokojeném sexuálním životě přímo závislá.

Tableta na krásu
Během sexu ženské tělo produkuje nej­méně dvojnásobek hormonu estrogenu. Ten udržuje zdravý tón pleti, její hebkost a má na svědomí i husté a les­klé vlasy. Příroda tak ženy zatraktivňuje pro opačné pohlaví. A dlouho po sexu vyzařujete feromony násobící vaši přitažlivost. Po noci plné vášn­ě se za vámi ráno otočí kdekdo.

Pot jako filtr
Pocením se z těla dostávají škodlivé látky, póry se pročišťují. Lidé s pravidelným sexem jsou ohroženi dermatitidou až o polovinu méně než singles. Zlepšuje se akné, protože hladina hormonů se stabilizuje. I lupénka je přímo závislá na psychice pacienta.

Čichám čichám…
Málokdo ví, že sex zostřuje většinu smyslů. Týká se to především čichu (po orgasmu se do těla vylučuje hormon prolaktin, podporující vývoj čichových buněk). Sex likviduje též slabší rýmy, příznivě působí na osoby s astmatem a alergi­ky. Je přirozeným antihistaminikem.