27. ledna 2017
 | 
Foto: Shutterstock
Je čas přiznat pravdu. Být pravdomluvná, solidní, slušná, se už nenosí.

Popelka, nebo potvora?

Schválně hádejte, koho bude mít šéf raději. Pokud tipujete vykutálenou potvůr­ku, máte pravdu. Pro ilustraci si představte jednoduchou situaci: pozdní příchod do zaměstnání. To je přece celkem běžné, říkáte si. Jenže pozor. Už při téhle banální příhodě spolehlivě poznáte, jaký typ jste.

POPELKA s úlekem zaklapne budík, česáním a mytím se nezdržuje. Nahází na sebe první halenku, kterou najde, a sprintuje do práce. Upocená, nenalíčená a schvácená stane před šéfem. Omlouvá se a slibuje, jenže šéf je neoblomný. Těch ‚strašlivých‘ patnáct minut zpoždění si prostě musíte napracovat.

To POTVORA se klidně prospí a zpoždění protáhne na několik hodin. Dopřeje si ranní sprchu, pečlivě se upraví a ladným krokem se courá vstříc pracovnímu procesu. Zde vystaví co nejhlubší výstřih a vtrhne bez zaklepání k šéfovi. „Že neuvěříte, co se mi stalo?“ vyhrkne, nakloněna nad bezbranného samečka. Ten, dezorientován potvořinými vnadami i její drzostí, se ji snaží utěšit. Na důvod zpoždění se už pro jistotu ani nezeptá. Co kdyby se, chudinka, třeba rozplakala? Vítěz klání je jasný. Zdá se vám to nespravedlivé? Nečestné? Nebo dokonce odporné? Ale ne, není! Stačí se zamyslet, která z našich soutěžících projevila větší fantazii a vynalézavost.