19. ledna 2017
 | 
Foto: Shutterstock
Obyčejná pusa dokáže víc než si myslíte.

Rty na jedničku
Polibku předchází pohled na rty – vy se podíváte na ty jeho, on na ty vaše. Suché, šupinkaté, okousané do krve, popraskané… to není žádné lákadlo, nemyslíte? Péči rtům ale nevěnujte jen vy, samozřejmě také on.

Vlhký, ale ne mokrý
Toto pravidlo je vlastně nejdůležitější při prvním polibku. Polibek má být mírně vlhký, aby nervová vlákna byla co nejcitlivější a připravené okusit ono vzrušení. Nepleťte si vlhkost s mokrým efektem, zpočátku nechte jazyk za zuby a držté své sliny na uzdě.
Nemyslete si, že v dlouhodobém vztahu se na líbání nebudete soustředit. Hlavně my, ženy, bereme líbání jako velmi intimní projev citu. Proto se nepřestávejte líbat ani po deseti letech vztahu!

Nepodceňujte dýchání
Dýchat musíte i při líbání. Lapání po dechu nikoho nerozpálí.

Zvažte místo
Nezní moc romanticky, když si místo a čas předem naplánujete. Ale uznejte sama, vášnivý polibek v davu přátel není žádný šlágr. Pokud vám pohled zvědavých očí nevadí, je to jen na vás. Pokud vás lidé ruší, vybírejte si klidnější místo a líbání si tak lépe užijete.

Zavřené oči
Na závěr rada, kterou mnozí podceňují. Zavíráte oči nebo je máte otevřené? Nehledejte v tom nic komplikovaného. Jde jednoduše o to, že když zavřete oči, přijdete o jeden smysl a ty ostatní se vám zbystří. Prostě si líbání víc užijete.