23. listopadu 2016
 | 
Foto: Shutterstock
Podle množství estetických zákroků to vypadá, že muži nemají rádi přirozenou krásu. Je tomu opravdu tak?

Jako chlap

Muž vám s ledovou tváří řekne, že má rád štíhlé ženy, ale ne: krátké vlasy + štíhlé tělo + plochý hrudník… Pak vám zase řekne, že nejlepší je žena krev a mlíko. Každý muž má jiný ideál krásy. Tak proč tedy tolik procent žen trpí anorexií a bulimií? Nebo si nechávají vycpávat prsa obřími silikony?

Boty

Muži milují podpatky. Jsou nadšeni z ladné chůze na hodně vysokých podpatcích, naopak ho podle výzkumů nepotěšíte balerínkami či sportovními žabkami.

Barvy

Muži asi nemají rádi ani naši barvu pleti. Jinak bychom přeci nebyly jednu sezonu bílé, druhou snědé… Utrácíme nehorázné sumy za make-upy a solária, abychom vypadaly přirozeně dle posledního trendu.

Vlasy

Ani vlasy nejsou ideální. Když už se vám povedlo přežít s přirozenou barvou několik let, najednou se objeví jediný šedý vlásek a je po všem. Běžíte do drogerie a hurá barvit. Módní vlny se s vlasy moc nemazlí. Jednou peroxidová blond, jednou půl blond půl hnědá, pak letí zrky…

Chlupy

Muži nenávidí naše přirozené chlupy na nohách, rukách, tváři, intimních partiích… prostě nikde. Vytrháváme a holíme jako šílené. Pokožka trpí. Po holení máme pupínky, po vytrhávání zarůstají chloupky. Vosk pekelně bolí. Ale my se nevzdáváme, trávíme kosením našich chloupků spoustu času. A výsledek. Když jste hladne oholena – všude, bere to jako samozřejmost. Najednou nestíháte a na nohách máte strniště a už to máte na talíři.

Muži přísahají, že není nic krásnějšího než přirozená, nenalíčení a nijak neupravená žena! Proto nás napadá otázka: Proč trávíme tolik času tím, abychom se JIM líbily? Jde nám opravdu je o mužský pohled? Nebo jsme to prostě MY, chceme být dokonalé a dodržovat módní trendy?