28. dubna 2016
 | 
Přes 50 % žen říká „miluji tě“ maximálně párkrát za měsíc

Průzkum, který realizovaly ŽENY s.r.o., největší česká interaktivní platforma zaměřená na world of mouth a sdružující ženy spotřebitelky, ve spolupráci s agenturou Médea Research dává jasnou zprávu o tom, jak to mají Češky s láskou, co je pro ně důkazem lásky nebo jaké druhy lásky jsou pro ně nejdůležitější.

• Přes 50 % žen říká „miluji tě“ maximálně párkrát za měsíc
• Pro 45 % žen je těžké nebo dokonce nemožné říct partnerovi, že ho milují
• 88 % žen považuje za důkaz lásky oporu v nesnázích, těsně následuje obětí a doteky se 79 %
• Nejdůležitější je pro ženy láska k dětem a partnerovi

„Tento průzkum jsme připravily proto, abychom se o ženách dozvěděly zase o něco víc. Zároveň chceme uplatnit vše, co díky průzkumu víme a lásku žen, ať už k partnerům, dětem nebo sama k sobě co nejvíce podpořit, a proto pořádáme další velkou akci „Den, kdy najdu lásku“, která se koná 14. května v Praze a 11. června v Pardubicích. Toto setkání bude opět pro širokou veřejnost a zcela zdarma,“ říká Eva Čejková Vašková, jednatelka společnosti ŽENY s.r.o.

Popasovat se s láskou není nic jednoduchého a pro hodně žen je stále složité najít rovnováhu mezi láskou k sobě samé, láskou k dětem a láskou k partnerovi. Dle průzkumu totiž ženy staví lásku k dětem s 89 % a lásku k partnerovi s 86 % na piedestal svých hodnot. Láska sama k sobě zůstává přitom v důležitosti lásek až na 4. místě s 53 %.

Výše zmíněný trend potvrzuje i odbornice na partnerské vztahy Laura Janáčková. „Sebeláska je základem spokojených partnerských vztahů. Je součástí  vědomí vlastní  hodnoty, která se odráží v našem sebevědomí. Na rozdíl od sebeobětování je podmínkou ke spokojenému rodinnému životu.  Ve své praxi se však sekávám s mnoha ženami, pro které je těžké naučit se myslet více na sebe než na nejbližší, které milují. Pokud  však člověk ve vztazích stále ustupuje přáním druhého, bez ohledu na své vlastní potřeby, jistě nebude dlouhodobě šťastný.“

Do jaké míry jsou pro vás osobně důležité následující typy lásky?

                                                                                               Zdroj: ŽENY s.r.o. a Médea Research

Průzkum poskytl i odpověď na otázku, co je pro ženy ve vztahu důkazem lásky. Na prvním a druhém místě je opora v nesnázích s 88 % a  obětí a doteky s 79 %.
Poměrně dobře si stojí i plánování společné budoucnosti (59 %) nebo to, když partner řekne „miluji tě“ (42 %).

Právě výše zmíněné „miluji tě“ sice považuje 42 % žen za důkaz lásky, mnoho z nich má ale stále problém říct ho partnerovi. Pro 45 % žen je to dokonce velmi těžké nebo prakticky nemožné. Co se týče četnosti, přes 50 % žen dokáže vyslovit „miluji tě“ maximálně párkrát za měsíc.