26. května 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Kromě vysokého koeficientu zábavy má totiž dobrý sex maximálně pozitivní dopad na vaše zdraví. A hlavně štěstí.

TADY najdete prvních 7 důvodů, proč mít sex denně. A tady je další šťastná sedmička:

8) Sbohem nespavosti
Hormon oxytocin vyplavovaný při orgasmu může pomoci i chronickým nespavcům. A to jak mužům, tak ženám. Díky němu se budete cítit jednoduše příjemně! Stres a povinnosti, které si v hlavě do zblbnutí přehráváte, odplují na jeho vlnách kamsi do ztracena a po téhle řece pohody brzy připluje kýžená ospalost. Nemějte tedy klukům za zlé, když po sexu odpadnou. Nedělají to schválně. „Na vině“ je oxytocin.

9) Stres a tréma se vypaří
Výsledkem dalšího vědeckého výzkumu je zjištění, že lidé, kteří měli sex v uplynulých 24 hodinách, se mnohem lépe vyrovnávají se stresovými faktory – jako je například mluvení na veřejnosti – než ti, kteří strávili noc o samotě (nebo na své straně postele). Výzkum rovněž potvrdil, že mazlení a doteky po sexu snižují v těle množství kortizolu – hormonu, který tělo produkuje, pokud je vystaveno stresu.

10) Doktor Bolíto
Bolí vás hlava, a proto to dneska nejde? Klasická výmluva v konfrontaci s vědou neobstojí. Sex totiž dokáže s bolavou hlavou obstojně zatočit správným směrem. Radikální zlepšení má „na svědomí“ opět oxytocin, ruku v ruce s dalšími hormony štěstí – endorfiny. V pozdějším věku pak oceníte, že kromě hlavy vás přestanou (alespoň dočasně) bolet i klouby, které sužuje artróza.