24. května 2017
 | 
Foto: youtube.com
Kromě vysokého koeficientu zábavy má totiž dobrý sex maximálně pozitivní dopad na vaše zdraví. A štěstí.

1) Elixír mládí
V roce 2013 odprezentoval skotský klinický neuropsycholog doktor David Weeks výsledky své desetileté studie. Ta jasně prokázala, že muži i ženy, kteří vedli aktivní milostný život, vypadali o 5 – 7 let mladší než ve skutečnosti byli. Ale pozor! Kvalita byla stejně důležitá jako kvantita. Pokud v jejich ložnici figurovala i láska, účinek byl mnohem silnější.

 

2) Nemoci se vám vyhnou obloukem
Pokud budete muchlat prostěradla aspoň jednou, ale raději minimálně dvakrát, týdně, ve vašem těle rapidně vzroste úroveň protilátky zvané imunoglobulin A, která dokáže tělo ochránit před nachlazením a chřipkou. Podle jedné studie mají lidé, kteří souloží více než jednou týdně o 30 % vyšší hladinu této protilátky než ti, kteří raději čumí do Facebooku nebo hrají hry na telefonu.
3) Prodlužuje život
Podle jedné australské studie mají lidé, kteří dosahují orgasmu aspoň 3x týdně o polovinu nižší šanci, že zemřou na některou z nemocí, než ti, kteří mají orgasmus jen jednou měsíčně. Při orgasmu se navíc intenzivně vyplavuje přírodní steroid DHEA, známý jako hormon proti stárnutí, který pomáhá udržovat tělo v dokonalé kondici.