4. října 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, stpeter.at, Nikola
Podzim je ideální dobou ke krátkým dovoleným a prodlouženým víkendům, které vám zpříjemní nadcházející sychravé počasí.

Naším favoritem je rakouský Salzburg. Krásné město obklopené horami, které je známé po celém světě jako rodiště geniálního hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Kromě toho se také pyšní titulem Světového kulturního dědictví UNESCO. Přinášíme vám 5 důvodů, proč strávit víkend zrovna tady.

Mozartovy kuličky

Čím jiným začít, než sladkým? Mozartovy koule jsou vyhlášenou sladkostí, když už ne po celém světě, tak minimálně v Evropě. A v Salzburgu můžete ty opravdu originální, které světlo světa spatřily už v roce 1890, ochutnat  v cukrárně Fürst, kde je stále vyrábějí ručně podle původního receptu. A to už za návštěvu stojí, no ne?

Mirabellské zahrady

Tyhle zahrady, které se rozkládají kolem stejnojmenného zámku, nechal postavit už v roce 1606 arcibiskup Wolf Dietrich pro svou milenku Salome Altovou, s níž měl neuvěřitelných 15 dětí. Dnes slouží jako oáza klidu, kam se mohou uchýlit návštěvníci, pokud touží po relaxu a kousku zeleně. Pověstný zámecký Mramorový sál je navíc prý nejkrásnější svatební síní ve střední Evropě.