29. května 2017
 | 
Foto: FitVeronika
Správná sportovní podprsenka je základem pro každou ženu!

To, jestli jí sedí nebo nesedí, může zásadně ovlivnit vaše výkony. Stejně jako sportovní oblečení by měla být podprsenka vyrobená z funkčního materiálu. Důležité je, aby poskytla potřebnou podporu, byla příjemná, nikde při pohybu nedřela a odváděla pot. A jak najít tu správnou, která sedne jako ulitá, vám poradí fitness trenérka FitVeronika.

Několik zásad při výběru podprsenky:

1. Nejprve je potřeba si uvědomit, na jakou sportovní aktivitu budete podprsenku nosit.

2. Pro zjištění, zda vám podprsenka sedí, doporučujeme ve zkušební kabince provést 4 jednoduché cviky.

3. Správnou velikost košíčků otestujete výskokem z dřepu a předklonem. Pokud horní část košíčků poprsí svírá, košíčky jsou příliš malé. Jestliže v předklonu vidíte až na spodní část podprsenky, košíčky jsou příliš velké. Pokud se poprsí v košíčcích při výskoku nebo dopadu výrazně pohupuje, jde o podprsenku s příliš velkými košíčky.

4. Správně zvolený obvod podprsenky vyzkoušíte pomocí rotace do strany a zdvižením rukou nad hlavu. Pás podprsenky by se neměl při rotaci pohybovat podél těla. Poprsí ani záda by neměly mít tendenci se hrnout z průramků. Při zvednutí rukou by podprsenka měla zůstat na svém místě.

5. Ramínka nesmí odstávat nebo sklouzávat, ale samozřejmě nesmí ani nikde dřít, natož se někde zarývat.
6. A pokud si i tak nejste jisté, nechte si doporučit správnou velikost TADY!

 

Jaké podprsenky na jaký sport?

Běh / tanec / HIIT

Nike Pro Rival
Dámská sportovní podprsenka s vysokou oporou Nike Pro Rival má kompresní střih a je z pletené tkaniny, která redukuje nežádoucí pohyby během tréninku s vysokou zátěží, jako je například běhání, basketbal a tanec. Elastický hrudní pás poskytuje pocit pevného sevření a tvarované košíčky bez kostnic snižují nežádoucí pohyby. Nastavitelný sportovní střih zad nabízí plný rozsah pohybu a možnost přizpůsobení. Technologie Dri-FIT odvádí pot od pokožky a udrží vás tak v suchu a pohodlí. Je k dostání ve 29 velikostech.


Jóga / pilates / bares

Nike Pro Indy
Dámská sportovní podprsenka Nike Indy Cooling nabízí pohodlný střih a nízkou oporu při cvičení s nízkou intenzitou. Je vyrobena z tkaniny odvádějící pot v nízkoprofilovém designu a má tenká nastavitelná ramínka. Síťované vsadky nabízejí výjimečné chlazení, přičemž technologie Dri-FIT zajistí pocit sucha a pohodlí. Vyjímatelné vycpávky a nastavitelná ramínka zaručí perfektní střih, široký prodyšný pás pod prsy zase přiléhavé pohodlí.

Běh / posilovna / spinning

Nike Pro Hyper Classic
Dámská sportovní podprsenka se střední oporou Nike Pro Hyper Classic Padded poskytuje dlouhodobé pohodlí během cvičení díky kompresnímu střihu a tkanině odvádějící pot. Technologie Dri-FIT zajišťuje pocit sucha a pohodlí a zadní panel ze síťoviny zlepšuje prodyšnost. Měkký elastický pás pod prsy a kompresní střih jsou utvořeny pro lepší oporu, sportovní střih zad umožňuje přirozený rozsah pohybu.

Nike Pro Fierce
Dámská sportovní podprsenka Nike Pro Fierce se střední oporou a potiskem se vyznačuje tvarovanou siluetou, která splyne s vašimi křivkami, zajistí oporu a přirozené zvýraznění tvarů. Tkanina odvádějící pot vás udrží v suchu při středně intenzivním cvičení, síťovaný sportovní střih zad zaručí prodyšnost a přirozený rozsah pohybu. V ramínkách najdete také stabilizátory pro lepší fixaci.