17. dubna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, achiv značek
O použití konturovací tužky na rty se vedou pře. Někdo tvrdí, že je out, ale my víme, že toho umí více, než si myslíte!

Tytam jsou doby, kdy byly sexy světlé rty, obtáhnuté tmavou konturou. V dnešní době konturovací tužka nesmí být vidět, ale musí podpořit krásu namalovaných rtů. Co umí?

Prodloužuje trvanlivost rtěnky

Pokud nosíte tmavé nebo rudé rtěnky, je konturovací tužka velmi důležitá. Měla by být však v co nejpodobnějším odstínu, jako je odstín rtěnky. Nejprve konturkou vymalujte obrys rtů. Pak aby po pití nebo po jídle nezůstal na rtech nehezký orámovaný okraj, celou plochu rtů ještě jí vymalujte konturkou, teprve potom naneste štětečkem na rty rtěnku. Na tomto podkladu rtěnka lépe přilne a taky déle vydrží.

Zamezuje rozpíjení rtěnky

Konturovací rtěnka je důležitá, pokud používáte krémové rtěnky nebo rtěnky s leskem. Ty příliš dlouho na rtech nevydrží a stává se, že pak rty vypadají jako od klauna. Konturovací tužka rozpíjení zamezí. Velmi oblíbené jsou teď transparentní konturovací tužky, které sice na rtech nejdou vidět, zato rtěnka po nich drží jen tam, kde má. A také stačí jedna konturka na všechny barvy rtěnek.

Dokáže vylepšit tvar rtů

Jestliže mají vaše rty mají nepravidelný tvar, lze konturovací tužkou je vymalovat tak, aby byly opticky souměrné. Opět však myslete na to, že nesmí být vidět kontura ani hrana konturky, to pak vypadá uměle a nepřirozeně.