17. prosince 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Popraskané rty, červené žilky a suchá kůže – to je jen malý výčet problémů, se kterými se v zimě setkáváme. Víte, jak pečovat o pleť, když nejsou venku zrovna příznivé podmínky?

Zima možná připomíná období jako z pohádky, ale pro naši pokožku jde o chvíle extrémně náročné. Mrazivé počasí venku a vysušené prostředí v přetopených místnostech snadno podráždí už tak citlivou pleť. Kromě toho v zimě většinou méně pijeme a pokožka tak nemá možnost hydratovat se zevnitř.

Popraskané rty

Když vyrazíme ven, jen těžko zabráníme, aby mráz působil na naše rty. Ty to pak odnášejí popraskáním, jsou suché, pálí a jemná kůže se olupuje. Právě olupování pak může vést i k bolestivým zraněním. Základem v pravidelné péči o rty je tedy peeling. Ano, slyšíte dobře a nemusíte se bát. Stejně jako pleti, i rtům exfoliace alespoň jednou týdně významně prospěje.

 

Citlivá pleť

Jakmile teplota klesne pod bod mrazu, je načase vyměnit denní krém.  Denní krém by kromě dostatečné hydratace a výživy, měl chránit pleť také před UV zářením.

 

Zčervenalá pleť

Prudké výkyvy teplot, přechody z teplého do mrazivého prostředí, způsobují praskání červených žilek v oblasti obličeje a vznik nepřirozeného začervenání pleti. Přecitlivělou pokožku můžete zklidnit zázračným heřmánkem.