5. května 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Láska není jen o polibcích a sexu. Objímání patří k projevům něhy, náklonnosti a bez něj jsme citově vyprahlé.

Spokojenost
Objetí při probuzení, usínání i během spánku je pro vztah jako výživa. Tulení je důležité pro spokojenost ve vztahu, proto na něj nezapomínejte ani v dlouholetém partnerství.

Štěstí
Při objetí s milovaným člověkem vaše tělo začne produkovat hormony štěstí. Zkuste to v praxi. Po špatném dni se schovejte v partnerově náruči a uvidíte, jak tato terapie skvěle funguje. Odborníci tvrdí, že tento projev náklonnosti bojuje proti depresi.

Stres
Tělo na tělo, líc na líc, ruka v ruce… Báječný pocit. A přesně v této chvíli mizí stres. Je to terapie, ze kterou byste jinak platila tisíce u terapeuta, a přitom stačí objetí.

Imunita
Z jednoho objetí získáte serotonin, dopamin a oxytocin a díky tomuto koktejlu vaše tělo dokáže bojovat s nemocemi mnohem lépe. Právě proto prahneme po objetí mnohem více v době, kdy tělu dochází síly.

Sex
To známe všichni. Objetí vede k polibku, polibek k laskání, laskání k sexu. Tulení je součástí předehry a tulení bez oblečení je pro mnohé ženy tou nejkrásnější chvílí. Nahota a tulení představují skutečný akt lásky, protože láskyplné objetí dává ženám pouze muž, jež je má rád. To se o sexu samotném říci nedá.