18. ledna 2018
 | 
Jílové masky jsou poměrně novým trendem v oblasti péče o pleť, ale i tak se rychle staly velice populární, a na trhu najdete hned několik různých druhů. Zařaďte do svého režimu pravidelnou očistu pleti za pomoci jílových masek a uvidíte, že se budou dít zázraky!

Hlavní úlohou jílových masek je detoxikace pleti. Detoxikace je soubor procesů, postupů a metod, které vedou k odbourávání a vylučování škodlivých látek z organismu, například těch, které vznikají při metabolických procesech, ale také virů, plísní a bakterií. Detoxikace v organismu probíhá vlastně neustále, kdy hlavním detoxikačním orgánem jsou játra. V dnešní době se potýkáme s takovým množstvím toxinů, že přirozené detoxikační procesy selhávají a je třeba je podpořit, a právě s tím vám pomohou jílové masky.

Základem těchto masek bývají různé druhy jílů, které mají skvělé očisťující schopnosti a jsou často doplněny o další účinné ingredience. Příkladem jsou pleťové masky Pure Clay od L´Oréal Paris, které v sobě spojují hned tři očišťující jíly (kaolin, montmorillonit a marocký jíl) v různých koncentracích s dalšími složkami pro ten nejlepší účinek tří druhů masek. „Černá“ maska obsahuje kromě jílu i aktivní uhlí pro detox a rozjasnění pleti, „zelená“ maska je obohacena o výtažek z eukalyptu, který je známý svými očišťujícími a detoxikačními vlastnostmi. Výsledkem použití této masky je hloubková očista a zmatnění pleti. Poslední „červená“ maska v sobě spojuje účinky jílů a červené řasy pro dokonalou exfoliaci a hladkou pleť.

Výhodou jílových masek od L´Oréal Paris je, že je můžete kombinovat a zacílit tak na jakýkoliv problém s pletí. Vyzkoušejte například mix zelené masky a masky červené pro mastnou pleť nebo černé a červené pro pleť normální. Relax a navíc zábavu, to přináší pleťové masky Pure Clay od L´Oréal Paris!