28. června 2017
 | 
Foto: instagram.com/nailinesss
Udělejte si v pohodlí domova za pár korun manikúru, která se jen tak nevidí. Tyhle nehty vypadají luxusně i nápaditě v jednom.

Takzvané „mramorové lakování“ nebo také „lakování vodou“ je už poměrně dlouho hitem Instagramu. A stále se ještě neomrzelo. Dá se totiž kombinovat donekonečna. Stačí jen mít cit pro barvy a nebát se toho!
Jak na to? Je to jednoduché. Provedeme vás za ruku.

Připravte si

Minimálně dva různobarevné laky s výraznější barevností a hustší texturou (ideální jsou například ty od Sephory), podkladový bezbarvý lak, bílý lak, špejli, tužku (nebo cokoliv s ostrou špičkou), izolepu, nádobku s vodou.

Postup

Izolepou si oblepte kůži pod nehty. Naneste podkladovou bázi a bílý lak.

Do nádobky s vodou kápněte kapku prvního laku. Pomalu začněte na hladině vytvářet kruhy. Kápněte do vody maličko více prvního laku a počkejte, až se utvoří kolečko. Pokud je moc malé, špejlí ho roztáhněte.

Pak kápněte druhý lak a počkejte, až se ve větším původním kruhu udělá nový, menší kroužek. Takhle pokračujte, dokud kroužky nevyplníte celý prostor vytvořený prvním kroužkem. Pak si pospěšte. Vezměte tužku a v kruzích udělejte vzory dle libosti a fantazie. Pak vložte prsty – odhadněte, kolik se vám jich pod vzor vejde. Ideální je sice barvit je po jednom, ale to byste musely na každý udělat nový vzor. Prsty namočte až dolů – do vody. Počkejte, dokud lak pořádně nepřilne k nehtu.

Podle počtu prstů, které chcete nalakovat, vytvořte počet nových kruhů. Můžete takto speciálně obarvit buď všechny, nebo některé nalakovat jen jednobarevným lakem, který ladí ke vzoru.

Odstraňte izolepu a přelakujte bezbarvým ochranným lakem.
Pokud se raději kouknete na názornou ukázku, tady je video, které ukazuje postup krok za krokem:

 

A tady se můžete podívat na Instagramu, jak vypadají výsledky tohoto experimentu.