16. května 2017
 | 
Foto: Pexels.com
Víte o tom, že účinné recepty na krásu dost často nestojí ani korunu? Jsou účinné, pozitivně ovlivňují vzhled a stav pleti a můžete je využívat dnes a denně. Přinášíme pět zkrášlujících doporučení.

1. MINIMUM STRESU
I když má stres svou pozitivní stránku, aktivuje vás a motivuje, měli byste být obezřetní. Jakmile je stresu příliš, jste dlouhodobě vyčerpaní a v neustálém napětí, o pozitivním vlivu nemůže být ani řeč. Naopak, chronický a nadměrný stres se může podílet na řadě zdravotních problémů a v každém případě negativně ovlivňuje vzhled pleti. Stresové hormony oslabují ochrannou bariéru pleti a zhoršují kvalitu pleti, navíc zvyšují aktivitu mazových žláz, takže se ve středních partiích pleti mohou rozšiřovat póry a pleť vypadá hrubší. Neustálé napětí způsobené stresem navíc snižuje proudění krve a pleť získá bledý nezdravý vzhled. Také živiny z kosmetiky pronikají při stresu do hlubších vrstev pokožky mnohem hůř, takže ani sebelepší kosmetika v náročném období krásu pleti nezachrání.
Řešení: odpočinek, dovolená nebo aspoň masáž, aromaterapie, koupel či výlet do přírody…

2. VYDATNÝ SPÁNEK
Při častém ponocování nejspíš vezme vaše krása brzy nohy na ramena. Spánek napomáhá regeneraci buněk nejen celého těla, při spánku se navíc uvolňuje melatonin, hormon, který ovlivňuje vlastní regenerační procesy pleti, a tak jí pomáhá udržet zdravý vzhled. Melatonin je jakýsi elixír mládí, jeho tvorba se s přibývajícím věkem zpomaluje, takže pokud spánek omezíte na minimum, bude vaše pleť vypadat hůř a díky vráskám ztratí mladistvý vzhled. Nedostatek spánku také negativně ovlivňuje kvalitu kolagenu a zvýrazňuje tmavé kruhy pod očima.
Řešení: Snažte se proto spát alespoň šest hodin a choďte spát včas – spánek před půlnocí se počítá dvojnásob.