5. července 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Jde to snadno. Stačí se držet těchto pár rad.

Chystáte se na dovolenou, či výletn a nechcete s sebou vozit nákladní auto s oblečením jen proto, že potřebujete vypadat chic? Žádný stres!

1. Maximálně tři barvy

To by pro vás mělo být pravidlem. Oblečení, které si chcete vzít, kombinujte do tří barevných odstínů. Dobré je kombinovat dvě výrazné barvy a jednu neutrální. To znamená červená-modrá, jako výrazné a neutrální bílá. Další neutrální barvy jsou černá, béžová, krémová, šedá…

2. Počasí

Dalším důležitým faktorem při balení, by měla být kontrola předpovědi. Není nic horšího, než když vás v cílové destinaci překvapí nečekané počasí.

3. Kombinujte

Všechny kusy oblečení by měly střihově ladit mezi sebou. Pokud tak uděláte, můžete i z mála vykouzlit mnoho.

4. Rezerva

Vždy myslete na to, že je velká pravděpodobnost drobných, někdy i větších nákupů na dovolené. Proto si nechávejte v kufru aspoň trochu místa pro suvenýry, nebo nově nakoupené kousky oblečení.

5. Univerzální kousek

To je jeden kousek oblečení, který můžete nosit úplně ke všemu. To je například svetřík v neutrální barvě, nebo džínová bunda. Takové oblečení se dá vzít jak k šatům, tak ke kraťáskům i k sukni.

6. Doplňky

Tady je konečně prostor pro fantazii. Šperky zaberou málo místa a oživí kterýkoliv outfit. Toto léto se nosí výrazné náušnice s třásněmi a zábavné kabelky. Další ze skladných doplňků je klobouk, při balení do něj vložte například ponožky a obskládejte ho ostatním oblečením. Takto se vám při cestě nezničí.