11. května 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Pravidelné obrušování pleťových buněk, dostatečná hydratace a omezení pigmentu ve tváři.

1. Zbavujte se šupin tak, jak to vyžaduje typ vaší pokožky
Proces exfoliace odstraňuje staré buňky a ty nové, svěží díky ní vystupují na povrch. Když to ale s drhnutím přeháníte, kůži zbytečně dráždíte. A navíc vás místo jasu čeká jen mdlá pleť s dalšími pigmentovými skvrnami.

Normální pokožka
Vyhledávejte přípravky, které obsahují kombinaci drobných kuliček (mohou být třeba jojobové) a ovocných enzymů. Používejte je zhruba dvakrát až třikrát do týdne, ne častěji. Tip: Ty nejlepší přípravky v sobě nesou i hydratační složky, které pečují o svrchní vrstvu pokožky.

Citlivá pokožka
Jednou týdně použijte místo klasického peelingu radši masku s lehkými ovocnými enzymy, třeba z papáji nebo dýně. Anebo si pořiďte peeling, který se do pleti jen lehce vmasírovává. Dalším skvělým řešením může být kyselina salicylová. A zatímco kůži zbavuje starého povrchu, zklidňuje ji. V žádném případě ale nepoužívejte přípravky s obsahem silných AHA kyselin, jako je třeba kyselina glykolová. Ta by totiž mohla křehkou pokožku snadno podráždit.

Mastná pokožka
Šupin se zbavujte třikrát týdně. Pokud vám na tváři vyrašilo akné, provádějte peeling i čtyřikrát. Zkuste kombinaci kyseliny salicylové a glykolové. Obě ingredience totiž pronikají hluboko do pórů, vytahují z nich nečistoty, a tak a urychlují jejich obnovu.