5. března 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Také máte v poslední době pocit, že vaše ruce připomínají struhadlo? Mráz, studené počasí a zima na tom mají velký podíl: jsou vysušené, podrážděné, kůže svědí a pálí. Co s tím?

Expresní pomoc

Někdy je kůže tak vysušená, že už ani krém na ruce nepomůže. Pak zkuste chytré peelingy na ruce. Kromě brusných částeček, které kůži zjemní, obsahují také velké množství pečujících látek a olejů. Stačí jen ruce navlhčit, peeligem dobře ruce promnout a opláchnout. Ihned ucítíte úlevu.

Dopřejte si masku

Kromě peelingů jsou na ruce velmi účinné speciální masky. Vypadají jako rukavice, ale jsou napuštěné regeneračním roztokem. Jednorázové rukavice se používají velmi snadno – stačí je navléknout a několik minut je nechat působit.

Pozor na vodu!

Vysoušení rukou nahrává časté mytí rukou a namáčení. Proto pozor na horkou vodu. Ta má za následek dehydrataci. Ruce si proto myjte vlažnou vodou s výživným mýdlem s obsahem olejů. Pokud myjete ručně nádobí, berte si vždy rukavice. Nebo to raději nechejte na myčce.

Účinná urea

Krémy na ruce jsou důležité. Nezapomínejte si s nimi ruce mazat po každém mytí a hlavně, když vyrážíte ven. Ideální pro velmi suchou kůži jsou krémy s obsahem urey – látkou, která výborně  a do hloubky hydratuje suchá místa, podporuje obnovu kůže a také ji zjemňuje.