1. května 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Ve snaze být krásné se občas něco nepovede. Žádnou paniku! Vše se dá zachránit!

Přetáhnutý lak na nehtech

I když se sebevíc snažíte, tak máte vždycky lak i mimo nehty? Nevadí. Nechejte ho dobře zaschnout a pak ruce nebo nohy dejte na chvíli pod teplou vodu. Kůže je mastná a tak z ní lak pak snadno sloupnete.

Špatně namalovaná oční linka

Když se na sebe podíváte do zrcadla, zjistíte, že linka na každém oku je úplně jiná? Vezměte si na pomoc micelární vodu a vatovou tyčinku, kterou velmi lehce micelární vodou navlhčete. Ten kousek linky, která je namalovaná špatně tak snadno „vyzmizíkujte“. Micelární voda není mastná, proto pak hned budete moct linku zase domalovat.

Fleky po samoopalovacím krému

Rada pro příště: na aplikaci samoopalováku vždy používejte speciální aplikační rukavici (zakoupíte ji např. v Parfumerii FAnn nebo v Sephoře)  a lépe se vám roztření bude kontrolovat, když použijte tónovaný samoopalovací přípravek a kůži nejprve natřete hydratačním mlékem. Když už flíčky jsou, pomůže na ně citrónová šťáva. Sice štípe, ale flek rozpustí. Ideální je šťávou napustit vatový tamponek a ten na tmavé místo na pár sekund přitlačit a pak zkusit krouživým pohybem jemně odstranit. Pokud to nejde, tak postup opakujte.

Rtěnka na zubech

Tady rychle pomůže papírový kapesníček. Nejlepší ale je, aby se vám to vůbec nestávalo. Ideální dlouhodržící rtěnky, se kterými můžete jíst, líbat se i pít. A to několik hodin. Vynikající má např. značka Dermacol nebo Revlon. Nejlépe je pak odlíčíte dvousložkovým odličovačem s obsahem oleje.