30. ledna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Díky těmto trikům se budete smát od rána do večera.

1. Čistěte

Úsměv vám nejlépe očistí hustý, rovně zastřižený kartáček s měkkými štětinami, který nepoškrábe sklovinu a neublíží dásním, nám se skvěle osvědčil sonický kartáček ISSA Hybrid. Po tesáku jím jemně klouzejte od dásně směrem dolů. Na vymetení nečistot z těžko dostupných škvír mezi stoličkami použijte mezizubní kartqáček – vyberte si správnou velikost. Zuby vždy čistěte nejméně tři minuty, které vám přesně vyměří třeba šikovné přesýpací hodiny.

2. Mineralizujte

Bakterie ve vaší puse přeměňují jídla s obsahem sacharidů na otravné kyseliny, které dolují ze zubní skloviny minerály, a zub se tak stává náchylnějším ke zkažení. Pravidelně proto regenerujte tesáky pastou nebo ústní vodou s vysokým obsahem minerálů. Cosmo tip: ústní voda Elmex. Obsahuje látku aminofluorid, která sklovinu remineralizuje tak účinně, že dokáže zbrzdit i počínající kaz. Do pusy také nepouštějte moc cukru a raději sázejte na pamlsky s umělými sladidly, třeba chutné třešňové bonbony Halter Cherry.

3. Chraňte dásně

Dásně nejvíc ohrožuje zubní kámen, který vzniká srážením vrstvy bakterií a usazených zbytků jídla na zubech. Postupně se pak šíří ke kořenům, přičemž v dásních způsobuje záněty, které vedou až k uvolňování zubů.

4. Vybělujte

Za úsměvem flekatým jako srst dalmatina stojí nejčastěji nadměrná spotřeba cigaret, kávy, koly a červeného vína, které na zubní sklovině zanechávají tmavé pigmenty. Po každé sklenici vína nebo šálku kávy si proto vyčistěte zuby bělicí pastou. Pokud už vám fleky na zubech naskákaly, na pomoc vezměte bělicí tyčinku nebo pásky, které obsahují větší množství bělicích látek. Zkuste třeba dvoufázový Stain Brush, Swissdent. Nanáší se na noc ve dvou nátěrech a obsahuje moderní bělicí látku chloritan sodný, která ze zubů stáhne žluť.