2. července 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Připadá vám, že máte místo čela lesklé zrcadlo? Tyto tipy vám pomůžou mastné kůže se zbavit:

Když teploty stoupají, projeví se to také na pleti. I když se přes rok jeví jako „normální“, v létě začne, zejména v T-zóně, produkovat více mazu. Lesklá pleť vypadá svěže, avšak ne ta mastná. Mastný lesk naopak působí „špinavě“ a dělá neupravený dojem. Co s tím?

Začněte od péče

V teplých měsících pleť potřebuje hydrataci. Vybírejte si však takové přípravky, které dodají vláhu a péči, ale zároveň zmatňují. Obsahují totiž speciální částečky, které mastnotu absorbují a tím zajišťují méně nehezkého lesku. Tyto přípravky můžete používat jen vy braná místa – na čelo, na nos a na bradu nebo si je vybrat jako BB krém, takže pak už ani nemusíte používat make-up.

Zkuste papírky a houbičku

V průběhu dne, kdykoliv uvidíte, že se začínáte lesknout, použijte speciální matující papírky. Jsou velmi praktické, nezaberou téměř žádné místo, takže je můžete mít stále s sebou. Lehce je přitiskněte k pleti a chvilku vyčkejte, až papírek mastnotu nasaje. Pokračujte tak dlouho, až pleť bude zase matná. Velkým hitem se teď však ve zmatňování staly speciální ploché houbičky. Plní podobnou funkci, jako papírky, ale jsou ve speciálním pouzdře se zrcátkem, takže je lze kdykoliv použít a pak pod vodou vyprat.

Pudr ano nebo ne?

Rychlým a klasickým způsobem, jak pleť zmatnit, je také pudr. Měl by ale být transparentní ( tedy bezbarvý a neviditelný) a měla byste s ním pracovat velmi opatrně, protože pokud ho bude během dne vrstvit, bude to vypadat nepřirozeně. Doporučujeme ho spíše přes den kombinovat se zmatňující papírky nebo s houbičkou. Do kabelky doporučujeme kompatní pudry – tedy slisované, které se nevysypou.