8. března 2018
 | 
Foto: Getty Images, archiv značek
Herečka Jennifer Lawrence na letošním večeru předávání sošek Oscarů vyvrátila mýtus, že výrazné líčení očí a rtů k sobě nejdou. Jak zazářit v tomto stylu jako ona?

Podklad:

K lesklý a třpytivým šatům vizážisté zvolili zajímavý protiklad – matné líčení. Ne jinak je tomu i u pleti. Aby pleť vypadala svěže, nejprve na ni aplikujte jemnou spršku termální vody ve spreji. Pak si na pomoc vezměte tekutý zmatňující make-up nebo tuhý kompaktní, které sjednotí pleť a zanechají na ni jemný sametový finiš.

Tváře:

U Jennifer krásně působí, že má odstín tvářenky sladěný se rtěnkou. Vy klidně můžete použít rtěnku ( tu, kterou si pak budete líčit rty) a zlehka ji bříšky prstů vklepat do tváří nebo k aplikaci použít houbičku Beauty Blender.

Oči:

Opět tu vidíme kouřový styl, avšak v zajímavém provedení: podklad až k obočí je opět sladěný s barvou rtěnky a tvářenky. Nejprve je však nutné na oči dát podkladovou bázi pod oční stíny, která zaručí, všechna líčidla budou dobře držet.  Pokud nemáte oční stíny v tomto odstínu, opět použijte svoji rtěnku a rozetřete ji po pohyblivé víčku až k spodní hraně obočí. Černou měkkou tužkou orámujte oči a štětečkem rozmažte kontury do ztracena. Pohrajte si s vnějšími koutky, kde by měla barva prodlužovat opticky oko. Pak naneste černou řasenku nebo se nebojte si i nalepit umělé řasy.

Obočí:

Tvar obočí vymalujte tužkou tak, aby působilo připrozeně a nebylo příliš tmavé.

Rty:

I tuto sezónu jsou matné rty in. Nejprve použijte na vykreslení tvaru konturovací tužku o odstín tmavší, než je barva rtěnky. Nebude se vám rozpíjet a udělá zajímavý ombre efekt. Pak aplikujte matnou rtěnku v cihlovém odstínu. Dobře se vám bude nanášet, pokud bude v tekuté formě s aplikátorem.