14. března 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, Garnier
Málokterá z nás může říci, že je její pleť po celé ploše obličeje suchá nebo mastná, většina se totiž potýká se smíšenou pletí.

Na nose a na čele mastná, na tvářích suchá místa – připomíná vám to něco?

Pleťové masky jsou skvělé v tom, že dokážou intenzivně pečovat o naši pleť. Je to stejné jako u masek na vlasy – použijeme ji jednou za čas, protože vlasům chceme dodat hloubkovou výživu. Hloubkovou výživu si zaslouží i vaše pleť, ale ne všude. Některé oblasti potřebují spíše vyčistit nebo sjednotit a právě proto vznikl „multi-masking“, tzn. použití různých druhů pleťových masek na různé části obličeje.

Na mastnou oblast T-zóny naneste matující masku, na tváře zase hydratační. Pokud se potýkáte s černými tečkami na nose a na bradě, vyzkoušejte jílové masky, které skvěle uvolňují a čistí ucpané póry. Kouzlo „multi-maskingu“ můžete objevovat i s maskami vyrobenými z domácích surovin. Bílý jogurt perfektně vstřebává přebytečný kožní maz, avokádo zase vyživuje suchá místa na obličeji. S rozšířenými póry vám pomůže například jedlá soda nebo směs vaječného bílku a citronové šťávy.

Pokud vám připadá trend „multi-masking“ spíše jako experimentování, začněte s jednorázovými pleťovými maskami Skin Active od Garnier. Můžete zkombinovat celkem tři varianty – žlutou hydratační masku s výtažkem z citrónů pro mdlou a nesjednocenou pleť, zelenou čistící masku pro smíšenou až mastnou pleť a červenou hřejivou čistící masku proti rozšířeným pórům. Tyto masky jsou také skvělým parťákem na cesty, věřte, že se vejdou skutečně všude.