3. dubna 2018
 | 
Foto: Archiv značek, Shutterstock.com
Upravené ruce a nehty jsou naší osobní vizitkou. Jenže co dělat, když se stále praskají, lámou se a nerostou?

Výživa zevnitř:

Nehty jsou ukazatelem našeho zdraví a můžou signalizovat, že vám v těle něco chybí. Zkuste proto přidat do stravy více vápníku, hořčíku a zinku. Skvělou a přírodní formu najdete například v připravku Dologran nebo jsou vynikající přírodní doplňky stravy Terranova – organismus je velmi dobře zpracovává. Na kvalitu nehtů má také výborný vliv kolagen. Doporučujeme vyzkoušet rybí, které je bioaktivní – to opět znamená, že tělo ho skvěle přijme a tím také brzy, zhruba už po dvou týdnech uvidíte první výsledky. Pokud nechcete sahat po doplňcích stravy, do jídelníčku přidejte například mák, který je bohatý na vápník, skvělé jsou také ořechy nebo brokolice.

Péče:

Na kvalitu nehtu může vliv také špatné pilování. Pokud si nehty zkracujete, měla byste vždy použít kvalitní papírový pilník, který je nalepený na měkkém pěnovkovém podkladu. Je k nehtům šetrný, Nehty vždy také pilujte jedním směrem, tím zamezíte jejich třepení, které má ve finále také vliv na jejich lámání. Důležité je nehtům také dopřávat výživu, na noc doporučujeme je natřít speciálními výživnými krémy a přes den na ně aplikovat zpevňovač.

Na co si dát pozor:

Pokud jsou nehty křehké a lámavé, měly by být všechny přípravky, co na ně používáte, velmi šetrné. Například odlakovač. Nesmí mít v sobě aceton a pokud možno, tak i co nejméně chemických látek. Výborné a šetrné přírodní odlakovače s levandulí jsou od značky Nailmatic. Odlakování s nimi sice nebude tak expresní, jak jste zvyklá, ale tento odlakovač jenom jemně voní po levanduli a rovnou i nehty vyživuje.