22. června 2017
 | 
Foto: Hair studio Honza Kořínek/Petr Kozlík
Kadeřník Honza Kořínek představil u příležitosti oslav čtvrtých narozenin svého Hair Studia Honza Kořínek novou kolekci účesů s herečkou Marií Doležalovou.

Kolekce vznikla s tváří jeho salónu, s herečkou Marií Doležalovou, během podzimního focení v Londýně. „Právě proto jsme se rozhodli celou kolekci pojmenovat HAIR in the City. Miluju Londýn. Je to město, kam se rád vracím a hodně mě inspiruje. Řekl bych, že vytvoření těchto účesů bylo náročné, stálo za tím hodně příprav, a to nejen pro mne,“ popisuje práci celého týmu kadeřník Honza.

Základem všech účesů jsou nakrepované vlasy a jen na některých fotkách jsou použité příčesky. „Maruška má krásné vlasy, my jsme je v Praze ještě připravili, dali jim výživu a lesk. Skvěle se s nimi pracovalo. Ale samotné focení této kole bylo náročné. Pomáhala mi moje kolegyně Anna Vejvodová, bez ní by se mi určitě pracovalo o dost hůř,“ popisuje Honza Kořínek. Ten tvořil opravdu velmi zajímavé vlasové kreace. Například velké rozčesané vlny působí opravdu ohromujícím dojmem, stejně tak i vlasy svázané pod bradou.

 

Focení kolekce HAIR in the City se uskutečnilo v samotném srdci Londýna. Základnou se pro tým stalo náměstí Piccadilly, z kterého se vyráželo do dalších lokací. Například i do Čínské čtvrti, kde se fotila Marie s pečenými kachnami. „Výběr míst, kde budeme fotit jsem nechal čistě v režii našeho fotografa Petra Kozlíka, pracuji s ním poněkolikáté a vím, že výsledek je vždycky famózní. Proto jsem mu do těchto záležitostí vůbec nemluvil. A opět jsem nadšený, protože fotky jsou opravdu fantastické. Petrovi se vždy podaří mým účesům dodat tu správnou atmosféru,“ vysvětluje Honza Kořínek. Focení v centru Londýna bylo opravdu náročné, chybělo zázemí ateliéru nebo kadeřnického studia. „Základnu jsme si vytvořili v místním baru, kde nás nechali pouze za útratu. Spoustu účesů jsme ale česali přímo na ulici mezi lidmi. Chvílemi to bylo opravdu velmi složité, mé ruce a ruce kolegyně někdy nestačily,“ vzpomíná úspěšný kadeřník.

„Byl to pro mne opravdu zážitek. Zjistila jsem, že to není žádný med, být modelkou. Je to vlastně dost náročné,“ vzpomíná zrzka Marie Doležalová. Focení si ale nakonec prý i užila. „Vlastně nakonec to bylo fajn, fotky jsou nádherné a mají přesně tu atmosféru Londýna. Ale když si vzpomenu na ty tuny laku na vlasy, co jsem musela vydržet, jsem hned zpátky v centru britské metropole, kterou jsem bohužel viděla jen v noci“ usmívá se herečka. Na focení kolekce HAIR in the City Marie oblékla výrazné, netradiční looky, které atmosféru města ještě více podtrhly. „Styling byl v naší režii. Vezli jsme ho do Londýna z Prahy. Dlouho jsme přemýšleli o tom, co Marii oblékneme. A při venčení psa na Vinohradech jsme objevili obchod, který se jmenuje „Ujetá číča“ a bylo jasno. Zajímavé, neokoukané, originální a ještě vyrobené v Česku, ale působící světově a londýnsky,“ vysvětluje kadeřník Honza Kořínek.