14. září 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, Notino
Aloe vera nebo také aloe pravá je rostlina, jejíž původ není přesně určen, avšak již po tisíciletí bývá využívána pro své léčivé schopnosti. Přečtěte si, jak konkrétně může posloužit vám.

V kuchyni

Ne všechny druhy aloe vera jsou jedlé, proto sáhněte raději po již hotových výrobcích, jako jsou šťáva z aloe vera nebo typické osvěžující nápoje. Na internetu naleznete i další pochoutky, jako je například pečený čaj nebo kompot z aloe. Láká vás vyzkoušet trochu exotiky?

V koupelně

Aloe vera je dnes již běžnou surovinou nejrůznějších kosmetických produktů, a to hlavně pro své protizánětlivé a antibakteriální účinky. Dále dokáže přispět k hydrataci pleti či vlasů a také ke zklidnění pokožky.

Chcete dopřát svým jemným vlasům každodenní dávku hydratace a vitality? Vyzkoušejte novinku z řady Fructis od Garnier. Šampon a balzám Aloe Light jsou obohacené kromě gelu z aloe vera také o glycerin rostlinného původu a po jejich použití jsou vlasy hydratované, vyživené, lesklé a zdravé.

V ložnici

Aloe vera patří mezi rostliny, které mohou přispět ke kvalitnějšímu spánku, jelikož během noci produkuje kyslík a zlepšuje tak kvalitu vzduchu v místnosti. Navíc je velice nenáročná na pěstování a údržbu, na rozdíl od dalších rostlin nevyžaduje příliš časté zalévání. Uchovávejte ji nejlépe na okně, jelikož ke svému růstu potřebuje přímé sluneční světlo.