18. března 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Vyzkoušela jste už všechny způsoby, jak se zbavit nepříjemných pupínků? Možná je problém ve vaší stravě.

Konzumace nevhodných potravin může nepříznivě ovlivnit nejen vaše zdraví, ale také vzhled pokožky. Podívejte se na přehled pěti potravin, které se vyplatí zařadit do jídelníčku, pokud bojujete s akné.

1. Ryby

Rybí maso je skvělým zdrojem esenciálních mastných kyselin, které pomáhají zmírnit zánětlivost v těle. Ta může vést mimo jiného k ucpávání pórů, které způsobuje výskyt akné. Pochutnejte si párkrát do týdne na lososu, makrele nebo tuňáku a brzy uvidíte zlepšení v textuře a vzhledu pleti.

2. Zelený čaj

Zelený čaj je plný antioxidantů, které chrání naše tělo před nepříznivými vlivy okolí. Dva až tři šálky zeleného čaje během dne prospějí vašemu celkovému zdraví, stejně jako pokožce obličeje. Protože ale zelený čaj tělo zároveň odvodňuje, prokládejte jeho pití sklenicemi čisté vody.

3. Ovocné a zeleninové šťávy

Ovoce a zelenina obsahují celou řadu vitamínů a minerálů, které mohou přirozeně podpořit boj proti akné. Například mrkev, obsahující betakaroteny, může pomoci redukovat produkci kožního mazu, podporující tvorbu akné. Výhodou ovocných a zeleninových šťáv je, že obsahují mix různých druhů, a tím pádem i větší množství vitamínů. Zároveň ale obsahují spoustu cukru, a proto je důležité pít je s mírou.

4. Avokádo

Avokádo se sice také řadí mezi ovoce, ale díky obsahu vitaminu E a C je pro stav pleti výjimečné. Nejen, že pomáhá zmírnit zanícení, navíc podporuje hydrataci pleti. Dá se z něj dokonce vyrobit účinná pleťová maska, působící na její stav také zvenku.

5. Ořechy

Nedostatek minerálů, jako je zinek nebo selen, bývá často spojován s výskytem akné. Kromě těchto látek obsahují ořechy také vitamin E nebo hořčík, které jsou zásadní pro zdraví pleti. Ořechů je celá řada a hrstka každý den vám může jedině prospět.
V účinném a zároveň šetrném boji s akné vám pomůže také speciální pečující řada Pure od Garnier. Čistící gel, tonikum a péče 3v1 gel + peeling + maska poskytují kompletní dlouhotrvající ochranu pro čistou pleť bez nedokonalostí. Produkty obsahují zinek, redukující tvorbu mazu, a kyselinu salicylovou – antibakteriální složku pro ozdravení pleti.