21. srpna 2017
 | 
Léto – to je teplo, slunce a koupání. Jenže i tyto fajn věci přináší nepříjemné následky pro tvou pokožku, mezi něž patří například akné. Pokud i v létě s akné marně bojuješ, máme pro tebe pár tipů, díky nimž se vrátí tvá pleť do správných kolejí.

Slunce jako pomocník, ale i startér

Je již známou věcí, že slunce vysušuje pleť. Na první pohled by se tak mohlo zdát, že právě opalování bude skvělým pomocníkem pro boj s akné. Opak je ale pravdou! Díky intenzivnímu slunečnímu záření totiž dochází k zahřátí pokožky, která se začne potit a produkovat tak kožní maz, jenž podporuje tvorbu akné. Pokud s akné v létě bojuješ a bojíš se, že ti i po něm zůstane, čti dál a řiď se našimi radami.

1. Čištění
Základem každé péče o pleť je správné čištění. Dvakrát denně, ráno i večer, by ses měla zbavit nadbytečného mazu, líčidel a jiných nečistot. Skvělými pomocníky jsou přípravky od značky Cannaderm – Aknea mycí pěna a Aknea ošetřující voda, které účinně vyčistí tvou pokožku a omezí tvorbu kožního mazu.

2. Krémování
Dalším důležitým krokem je používání krémů, které hydratují a vyživují pleť. Vyzkoušet můžeš například Aknea ošetřující krém, jehož unikátní složení pleť zklidňuje a hydratuje. Krém mimo jiné obsahuje také mateřídoušku a Tea Tree, díky kterým se stahují rozšířené póry a zlepšuje se vzhled jizviček po akné.

3. Když je na světě

I přes maximální úsilí se někdy pupínek na tváři objeví. Klíčové je ho nemačkat, ale použít pomocníka, jenž ho rychle zkrotí. Ideální řešení je Aknea ošetřující sérum s roll-on aplikátorem, které zmírní zarudnutí a podráždění pokožky a zklidní zanícené póry. Zároveň je maličký, takže se vejde do každé tašky.

Rozluč se s létem i s akné pomocí produktů značky Cannaderm, které zakoupíš v lékárně, v prodejnách zdravé výživy nebo na www.cannaderm.cz.