22. června 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Která z vás by se nechtěla pyšnit sexy opálenou pokožkou.

Tyhle bronzující, jemné a elektrizující triky vám tak přilehnou k letní kůži, že všichni muži, kteří i jen uslyší sebevědomé křupání písku pod vašima nohama, zalapají po dechu.

Rozpálené nohy

Příprava
Pravá plážová hvězda se neobejde bez opálených nohou. Nevystavujte je ale zbytečně slunci, použijte raději samoopalovací mazání. Vyberte si takové, které tmavne postupně. Nanášejte ho každý den – celý týden před výpravou k vodě. Díky malému množství samoopalovací DHA látky se intenzita barvy den ode dne zvyšuje. U silnějších samoopalováků, jejichž účinek je skoro okamžitý, hrozí, že vám na kůži vytvoří protivné šmouhy. Ty pak nanášejte nejlépe večer, ať se do rána mazání dostatečně vsákne.


Samoopalovací tělové mléko s postupným účinkem s DHA, Sephora, 350 Kč

Než vyrazíte
Máte-li nohy v barvě čokolády, pak už jen stačí odstranit nepěkné chloupky. Večer před plážovou jízdou se vyhněte voskům a depilátorům, po nichž je kůže na sluneční paprsky ještě citlivější, a raději sáhněte po ostrém břitu žiletky. Na konci sprchování (chloupky se zjemní, a tak nehrozí, že by se zlomily nebo začaly zarůstat) použijte zvlhčující krém na nohy a novou žiletku. Touhle dvojicí svoji pokožku rozhodně nepodráždíte. Nakonec dolní končetiny a oblast třísel přestříkněte sprejem, který zbaví kůži začervenání.


Termální voda Avène osvěží, zklidní podráždění a zařervenání.