2. března 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Mrazivé počasí dokáže na pleti zanechat pěknou neplechu – je podrážděná, vysušená a svědí. Proto je důležité ji nejenom chránit, ale také účinně regenerovat a vyživovat zevnitř. Co funguje nejlépe?

Dokonalý hyaluron

Vysušená pleť potřebuje dostatek vody a to i v zimě. Tu na sebe skvěle váže kyselina hyaluronová, která tak zvládne i několikanásobek svojí váhy. Dopřejte si proto krémy a séra s jejím obsahem. Pokud chcete ještě výraznější účinek, existuje i taková, která se může užívat vnitřně – tedy jíst.

Okamžitá síla masek

Pokud jste pleťová masky doteď brala jako zbytečnost, nyní si je pořiďte a používejte je aspoň 2x týdně. Ideální na toto počasí jsou hydratační nebo výživné. Po pár minutách uvidíte účinek – suchá pleť bude najednou vláčná, hebká a vyživená.

Jemné čištění

Velkou chybou v mrazech je, že sice používáte ochranné a výživné krémy, ale pleť vysušujete při odličování. Ideální jsou proto čistící oleje. Nebojte se, že by pleť zatížily. Ve spojení s vodou vytvoří jemné, avšak velmi účinně mléko, které si poradí s líčidly, mastnotou, prachem i nečistotami a rovnou i plet připraví na další péči.